Kredyt hipoteczny w ING Banku, czyli 3 warianty, a jakie korzyści?

ING Bank Śląskim przyzwyczaił nas, że jego oferta kredytów hipotecznych jest jedną z najlepszych na rynku, a perfekcyjna obsługa specjalistów sprawia, że do oddziału klient przychodzi tylko raz – żeby podpisać umowę kredytową. Co wyróżnia ING Bank na tle innych banków?

Przede wszystkim jest jednym z niewielu banków, które nie oferowały kredytów frankowych lub nie uczestniczyły w programach „Rodzina na swoim” i „Mieszkanie dla młodych”. Na moje pytanie, dlaczego ING ignoruje trendy w innych bankach i nie przyciąga do siebie nowych klientów przez brak uczestnictwa w tych programach, jeden ze specjalistów odpowiedział: „ING ma dobrą ofertę, na jasnych warunkach i w wielu konfiguracjach, które każdy doceni – albo teraz, albo po latach, gdy skończą się dopłaty”. Jak się okazało, było w tym dużo prawdy, gdyż w bieżącym roku wielu rodzinom skończyły się dopłaty i raty kredytów podskoczyły o co najmniej 30%…natomiast nie w ING. Po latach postanowiłem sprawdzić, jak obecnie wygląda oferta kredytów hipotecznych w tym banku.

Warianty kredytów hipotecznych w ING banku Śląskim

Kredyt hipoteczny w ING Banku możliwy jest w kilku wariantach: standard, promocji „Mieszkaj bez kompromisów” lub jako „EKO kredyt hipoteczny”.

Oferta standardowa

Oferta przeznaczona dla wszystkich, posiadających zdolność kredytową, bez konieczności posiadania produktów bankowych;
– kwota kredytu: od 70 000 zł
– prowizja: 1,90%
– marża: 2,5%
– oprocentowanie: zmienne
– RRSO: 4,79%
– oferta trwa: do odwołania.

Oferta specjalna: „Mieszkaj bez kompromisów”

Oferta specjalna, której możliwa jest niższa rata o ponad 100 zł w całym okresie kredytowania albo 0% prowizji na start (przy czym uwzględniono wymóg posiadania umów dodatkowych które są warunkiem, skorzystania z tej oferty);
– kwota kredytu: od 100 000 zł
– prowizja: 0% albo 1,690%
– marża: 2,5%
– oprocentowanie: zmienne
– RRSO: 4,31% albo 4,34%
– oferta trwa: do 21. października 2018 r., czyli jeszcze 2 tygodnie

EKO kredyt hipoteczny

Oferta specjalna na budowę domu energooszczędnego lub pasywnego (roczne zapotrzebowanie na energię nie może przekraczać 40 kWh/m2, trzeba posiadać stałe i udokumentowane wpływy na konto w ING w wysokości co najmniej 2000 zł oraz zakupić ubezpieczenie od spłaty kredytu hipotecznego – warunki te obowiązują przez okres minimum 3 lat od zawarcia umowy).
– kwota kredytu: od 100 000 zł
– prowizja: 0%
– marża: 1,75%
– oprocentowanie: zmienne
– RRSO: 4,23%
– oferta trwa: do 31. grudnia 2018 r.

Jak to wygląda w praktyce

Załóżmy, że chcemy kupić mieszkanie o wartości 400 000 zł, dysponując wkładem własnym w wysokości 100 000 zł. Kredyt hipoteczny o jaki będziemy wnioskować do 300 000 zł na okres 25 lat, spłacany w ratach równych:

Natomiast w ratach malejących:

*Oprocentowanie zmienne zależy od wartości WIBOR, a wartość ta może się zwiększać lub zmniejszać w trakcie spłaty kredytu hipotecznego. Co za tym idzie, rata może rosnąć lub maleć. Oferta z oprocentowaniem stałym przez 5 lat pozwala uniknąć ryzyka związanego z wahaniem WIBOR.

Dlaczego kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim?

Jak widać na powyższych przykładach oferta ING nie jest szablonowa i można ja dostosować do swoich potrzeb. Brak prowizji za wcześniejszą spłatę lub nadpłatę, akceptacja różnych źródeł dochodu (umowa o pracę, mianowanie, powołanie, kontrakt menadżerski, działalność gospodarcza, emerytura czy renta), szybka decyzja kredytowa i błyskawiczna wypłata kredytu jeszcze tego samego dnia, po przedstawieniu aktu notarialnego (o czym mogłem przekonać się osobiście), sprawiają, że ING Bank jest bankiem godnym polecenia i piszę to jako klient, który przeszedł całą procedurę uzyskania kredytu i przez 5 lat mógł liczyć na wsparcie doradcy bankowego (Pana Norberta J.) w każdej, nawet najmniejszej sprawie.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim?

Kredyt dostępny jest z poziomu bankowości internetowej (zdecydowanie najszybszy kontakt i najszybsza decyzja), w oddziałach ING Banku na terenie całego kraju, a także u ekspertów finansowych Notus Finanse lub Expander, u których mogą Państwo porównać ofertę ING Banku na tle konkurencji.

Jacek Grudniewski
Informacjakredytowa.com