Jak korzystać z wpłatomatów?

Minęły już czasy, w których, aby wpłacić gotówkę na własne konto bankowe trzeba było stać w kolejce do kasy. Nowe technologie umożliwiają, za pośrednictwem wpłatomatów, realizowanie tego typu operacji w dowolnym czasie, często w urządzeniach połączonych z bankomatem. W dobie ciągłego pośpiechu, braku czasu doceniamy takie rozwiązania. Przecież większość korzysta z mobilnych płatności, dostępu do konta przez Internet, kontaktu z infolinią banku, zawiera umowy kredytowe online itd. Takich rozwiązań jest sporo, a powstają coraz to nowsze.

Na chwilę obecną wpłatomaty nie cieszą się popularnością porównywalną z wymienionymi usługami, ale wynika to głównie z braku wiedzy na temat obsługi tych urządzeń, a może i braku zaufania? Nie ma się czego obawiać – wpłatomaty to inteligentne urządzenia, a ich obsługa jest banalnie prosta. Wystarczy się przygotować, posegregować banknoty i wykonać kilka czynności, by gotówka znalazła się na naszym koncie w ciągu kilku chwil. Bez straty czasu.

Jak bankomat?

Wypłacając pieniądze z bankomatu zwykle nie mamy z tym problemu. Wpłatomat działa podobnie, warto poznać sama maszynę i przeliczyć gotówkę (instrukcje na ekranie poprowadzą nawet laika, trzeba tylko zmieścić się w ustalonym czasie, aby transakcja nie została anulowana). Banknoty nie mogą być uszkodzone ani spięte. Limity ustalone są przez bank; urządzenie informuje jaką liczbę banknotów jednorazowo można umieścić w otworze wpłatowym. Niektóre wpłatomaty przyjmują banknoty w poziomie, inne pionowo – warto to sprawdzić przed rozpoczęciem operacji.

Jeśli odpowiednio się przygotowaliśmy można zaczynać. Należy włożyć kartę bankomatową do odpowiedniej szczeliny, wybrać opcję wpłaty, wprowadzić kwotę jaka zamierzamy wpłacić i wsunąć plik banknotów w odpowiednie miejsce. Wpłatomat przejmie gotówkę, przeliczy ją, ewentualnie odrzuci zagięte czy zniszczone banknoty i wyświetli kwotę do wpłacenia. Jeśli się ona zgadza, należy zatwierdzić wpłatę. Następnie trzeba odebrać kartę i potwierdzenie dokonania wpłaty. Nic trudnego, prawda?

ZESTAWIENIE KONT DLA FIRM

Sprawdź także aktualne promocje:

Wyszukiwane frazy:,