Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe?

W dalszym ciągu bardzo niewiele osób oszczędza pieniądze, tymczasem warto gromadzić nawet niewielkie kwoty, gdyż z czasem możemy uzbierać całkiem pokaźną sumę. Ponieważ oszczędzanie nie jest łatwe, szczególnie dla osób, które mają tendencje do wydawania pieniędzy, najlepiej zacząć od założenia konta oszczędnościowego, które pozwoli nam bardziej kontrolować swój budżet oraz odpowiednio nim zarządzać.

Konto oszczędnościowe ma pewną przewagę nad lokatami, mianowicie w każdej chwili możemy wypłacić zgromadzone oszczędności bez utraty odsetek. Wiele banków oferuje również bezpłatne wypłaty oraz przelewy. Oczywiście nie chodzi o to, aby wydawać odłożoną gotówkę, ale aby mieć świadomość tego, że w razie sytuacji kryzysowej, będziemy mogli wesprzeć swój domowy budżet nie ponosząc przy tym żadnych strat.

Decydując się na złożenie konta oszczędnościowego, warto zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania. Sprawdźmy jakie warunki należy spełniać, aby zyskać na nim jak najwięcej. Przeważnie jest tak, że atrakcyjne oprocentowanie obowiązuje od ustalonego przez bank salda. Większość ofert jest czasowych i po zakończeniu promocji oprocentowanie ulega zmianie na niższe, pamiętajmy, aby nie dać się zwieść reklamie i dokładnie prześledzić ofertę. Złożenie kapitału na konto oszczędnościowe to dobre rozwiązanie praktykowane przez osoby, które już mają odłożone pieniądze i chcą je pomnożyć.

Rachunek ROR

Większość banków oferuje konta oszczędnościowe, ale warunkiem jest otwarcie konta osobistego. Niestety nie każde konto jest w pełni bezpłatne, także pamiętajmy, aby sprawdzić jakie ewentualne koszty poniesiemy z racji otworzenia rachunku i czy w tym wypadku nam się to opłaca. Czasami bank wymaga wpłaty kwoty minimalnej, niekiedy jest to warunek otrzymania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowych, chociaż takie praktyki należą już raczej do rzadkości.

Przed podjęciem decyzji o otworzeniu konta oszczędnościowego, warto dokładnie prześledzić oferty. Można skorzystać na przykład z rankingów internetowych, w których znajdziemy zestawienie poszczególnych ofert. Konta oszczędnościowe są wygodne, bo w każdej chwili można wypłacić zgromadzoną sumę wraz z odsetkami. Nie mniej jednak nie możemy liczyć na duże zyski, jest to dobry produkt dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z oszczędzaniem.

KALKULATOR KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH

Sprawdź także aktualne promocje: