Jak korzystać z karty za granicą?

Karta płatnicza to uniwersalny produkt finansowy, który służy do przeprowadzania transakcji bezgotówkowych. Karty kredytowej możemy używać niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujemy. Wiele osób korzysta z niej za granicą. Polacy podróżują coraz częściej, wyjeżdżamy na wakacje albo w podróże służbowe, wówczas karta kredytowa jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Nie ma znaczenia w jakim państwie aktualnie przebywamy, z karty możemy korzystać wszędzie, gdzie znajduje się terminal płatniczy. Oczywiście nie opłaca się wypłacać gotówki z bankomatu, ze względu na wysokie opłaty. Karta kredytowa powinna nam służyć wyłącznie od dokonywania transakcji bezgotówkowych.

Jakie są koszty transakcji bezgotówkowej?

Korzystanie z karty kredytowej jest bardzo wygodne i szybkie, jednak problemem może okazać się obca waluta. Jeżeli płacimy kartą za granicą transakcja będzie przewalutowana, co niestety może wiązać się z podwójną prowizją, którą będziemy musieli pokryć. Jeżeli posiadamy konto w złotówkach, bank dokona przewalutowania na dolary albo euro i właśnie za to zapłacimy.

Bankomaty za granicą

Jeżeli będziemy chcieli wypłacić pieniądze z bankomatu przebywając za granicą, również będziemy musieli liczyć się z dodatkowymi kosztami. Poniesiemy koszty związanie z przewalutowaniem oraz opłaty za pobranie gotówki. Kwoty takiej operacji nie powinny być jednak wysokie, zazwyczaj będziemy musieli wydać około 1,5-3%, nie mniej niż 10 zł od wypłaty. Dużo zależy od tego, w jakim banku mamy kartę płatniczą, coraz więcej instytucji oferuje możliwość wypłaty pieniędzy bezpłatnie ze wszystkich bankomatów na świecie.

Karta kredytowa (sprawdź aktualne oferty) to bardzo dobre i praktyczne narzędzie płatnicze, które bez wątpienia przydaje się podczas pobytu za granicą. Oczywiście jak z każdym produktem finansowym, tak podczas płatności kartą, należy być ostrożnym. Karta kredytowa może stanowić świetną alternatywę dla kredytu, gdyż możemy pożyczyć pieniądze praktycznie za darmo, pod warunkiem, że spłacimy zobowiązanie w okresie bezodsetkowym.

KALKULATOR KART KREDYTOWYCH

Sprawdź także aktualne promocje: