Tani wynajem, czyli zasady programu Mieszkanie Plus

Program Mieszkanie dla Młodych niedługo zostanie zamknięty, jego miejsce zajmie Mieszkanie Plus zainicjowane przez obecną partię rządzącą. Głównym zadaniem nowego programu jest ustabilizowanie sytuacji mieszkaniowej młodych osób, które nie chcą lub nie mogą kupić mieszkania na kredyt hipoteczny. To dobra wiadomość dla tych, którym wizja kilkunastoletniego spłacania kredytu nie odpowiada i wolną wynajmować mieszkanie.

Będą budowane nowe mieszkania

W ramach programu Mieszkanie Plus powstanie wiele inwestycji budowlanych, zarówno w małych, jak i dużych miastach. Szacuje się, że do roku 2030 liczba lokali mieszkalnych przypadająca na 1000 mieszkańców zwiększy się z 363 do 435.

Kto będzie miał szansę na tańszy wynajem?

Podobnie jak w przypadku programu MdM będą równi i równiejsi. Chociaż wniosek o mieszkanie będzie mógł złożyć każdy zarówno single, jak i małżeństwa, to w pierwszej kolejności rozpatrywane będą zgłoszenia rodzin wielodzietnych. Większe szanse na tańsze wynajęcie nieruchomości będą mieć również młode małżeństwa, co stanowi dla nich zachętę do szybszego powiększania rodziny. Reasumując – program jest przeznaczony dla każdego niezależnie od wieku oraz sytuacji rodzinnej, jednak na wsparcie w wynajmie mieszkania będą mogły liczyć przede wszystkim najbardziej potrzebujący.

Na czym polega program Mieszkanie Plus?

Osoby, które wezmą udział w programie Mieszkanie Plus, będą mogły liczyć na dużo tańszy wynajem, wartość czynszu nie powinna przekroczyć 20 zł za metr kwadratowy. Każdy uczestnik programu będzie miał możliwość dojścia do własności, w tym wypadku będzie trzeba ponieść koszty wyższe o około 20%, jednak po upływie 25-30 lat staniemy się pełnoprawnymi właścicielami lokalu. Bez wątpienia jest to bardzo korzystna opcja, nad którą warto się zastanowić.

Plus i minusy

Dużą zaletą programu Mieszkanie Plus jest to, że jest on dostępny dla każdego. Oczywiście premiowane są rodziny wielodzietne, co może oznaczać, że młode małżeństwa utkną w długiej kolejce. Z drugiej strony program daje możliwość wyboru lokalizacji oraz standardu nieruchomości, dzięki temu będzie można dopasować mieszkanie do swoich potrzeb.

KALKULATOR KREDYTOWY HIPOTECZNY

Sprawdź także aktualne promocje: